Protetyka stomatologiczna w Szczecinie

Protetyka to dział stomatologii zajmujący się rekonstrukcją, odbudową i odtwarzaniem brakujących zębów. Leczenie to jest trwałe i pozwala przywrócić naturalne warunki zgryzowe. Części protetyczne mogą być zarówno stałe, jak i ruchome. Części stałe stanowią elementy przytwierdzane do implantów lub zębów, których pacjent nie może usunąć z jamy ustnej bez ingerencji stomatologa. Części ruchome to z kolei elementy, które mogą być przez pacjenta wyjmowane w dowolnej chwili np. na czas snu lub w celu ich dezynfekcji.

Do elementów uzębienia, oferowanych przez kliniki zajmujące się protetyką, należą m. in korony osłaniające ząb, chroniące go przed próchnicą i uszkodzeniami, mosty pełnoceramiczne (cementowane na stałe), a także protezy z różnego rodzaju materiałów. Wstępem do leczenia protetycznego jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu, skontrolowanie stanu uzębienia pacjenta i sklasyfikowanie występującego problemu. Lekarz stomatolog określa, jaki rodzaj leczenia będzie najkorzystniejszy dla danej osoby i przedstawia oraz dokładnie omawia poszczególne etapy postępowania. W zależności od potrzeb i zasobów finansowych pacjenta dobór metod leczniczo-korygujących może być różny. Dostępne korony mogą mieć postać pełnoceramiczną lub posiadać podbudowę ze stopu bezniklowego czy też ze złota. Oferowane protezy dostępne są w formie akrylowej, szkieletowej oraz adhezyjnej, a ich budowa opiera się na stworzonym wcześniej odlewie z uzębienia i zgryzu pacjenta, który najczęściej robiony jest przez lekarza ortodontę. Protezy tworzone są z materiałów elastycznych i sprężystych, co sprawia, że nie stanowi problemu ich zakładanie oraz wyciąganie z jamy ustnej, a także późniejsze żucie i mielenie pokarmów. Leczenie protetyczne wymaga czasem użycia znieczulenia, głównie w przypadkach montowania koron, gdy osoba poddawana zabiegowi cierpi na nadwrażliwość i chce uniknąć dyskomfortu.

Dentyści w Szczecinie oferują kilka gabinetów specjalizujących się w leczeniu protetycznym: dentysta-stomatolog.com/szczecin,1.html. Jednym z nich jest Centrum PŁATEK, które dysponuje szerokim wachlarzem usług, m. in odbudową zniszczonych bądź złamanych koron, korektą kształtu oraz koloru zębów, czy też uzupełnianiem ubytków. Z kolei sieć gabinetów DENTMAX umożliwia pacjentom poddanie się zabiegom refundowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co polecane jest osobom o ograniczonych zasobach finansowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>