Protetyka, ostatnia szansa na uśmiech

Protetyka to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina stomatologii, która jest naszą ostatnią szansa na możliwość cieszenia się pięknym uśmiechem. Jej działania skupiają się na uzupełnieniu braków poprzez zastosowanie implantów, koron i protez. W tym celu niezbędny jest nam profesjonalny gabinet stomatologiczny, który znaleźć możemy w Częstochowie, posiadającej wiele takich miejsc [szczegóły: dentysta-stomatolog.com Częstochowa]. W sieci znajdziemy najbardziej cenione kliniki w mieście, które od wielu lat budują zaufanie wśród swoich pacjentów, poprzez oferowanie najwyższej jakości usług.

Protetyka zajmuje się odbudową i estetyką naszego uzębienia. Jest wiele sposobów na uzyskanie olśniewającego uśmiechu, a materiały stosowane w jej ramach różnią się ze względu na ich trwałość. Do wyboru mamy gabinety, oferujące swoje działania w ramach finansowania Narodowego Funduszu Zdrowia lub prywatnie. To od nas zależy, na która drogę się zdecydujemy. Warto jednak zaznaczyć, że przychodnie NFZ proponują jedynie protezy akrylowe, które są najniższej jakości materiałem o niedługiej trwałości.

W ramach protetyki stosowane są:
· Protezy częściowe, mosty protetyczne;
· Protezy pełne, stałe i ruchome;
· Implanty;
· Korony i licówki.

W większości przypadków wyróżnić można dodatkowo podział ze względu na stosowane mocowanie oraz użyty materiał. Najczęściej to akryl, porcelana, protezy szkieletowe i nylonowe. Każda z nich różni się pod względem ceny i jakości. Najbardziej polecane są te szkieletowe, które wytrzymują codzienne użytkowanie przez długie lata, natomiast akrylowe to 5 lat trwałości. Oczywiście wszystko zależy od wysiłku włożonego w dbałość o protezę.

Całość wykonania protezy w przypadku standardowych pacjentów powinna zamknąć się w 3 wizytach. Jeśli jednak zmagamy się z dodatkowymi problemami lub posiadamy dodatkowo do wyleczenia własne zęby, czas ten może się wydłużyć. Pamiętajmy, że można przedłużyć żywotność naturalnego uzębienia poprzez stosowanie się do zaleceń lekarza w kwestii profilaktyki. Codzienne szczotkowanie to kilka dodatkowych lat własnego, śnieżnobiałego uśmiechu. Wbrew pozorom starania nie są trudne, a jedynie wymagają od nas konsekwencji i wsparcia lekarza dentysty. Ten bowiem może podjąć szybką reakcję na każdą najdrobniejszą problematyczną infekcję czy chorobę.

Przykładając się do tematu dbania o zęby, a później wyboru dobrego protetyka, możemy przez całe życie cieszyć się komfortem i schludnym wyglądem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>