Protetyka – ostatnia deska ratunku

Protetyka zwana też ostatnią deską ratunku dla osób, których uzębienie wymaga drastycznej interwencji, z każdym rokiem, a nawet miesiącem się rozwija. Wprowadzając nowe metody uzupełnienia uzębienia o licówki, implanty i protezy. Stomatolog w Gorzowie Wielkopolskim to miejsce, w którym otrzymamy pomoc również z tego segmentu. Wybór odpowiedniego gabinetu ma szalenie istotne znaczenie, toteż zapoznając się z pełną ofertą gabinetów, zwróćmy uwagę na te, które odznaczają się najdłuższą praktyką i przyjemną oraz profesjonalną otoczką.

Protetyka to dziedzina stomatologii, z którą każdy z nas kiedyś się zetknie. Uzmysłowienie sobie tego faktu ma znaczenie dla naszego dzisiejszego postrzegania problemów z uzębieniem. Unikanie wizyt, a nawet leczenia stomatologicznego mimo, że jest coraz rzadsze nadal jest stałą postawą części społeczeństwa. Prezentując takie podejście do tematu, skazujemy się na szybszą utratę naturalnego uzębienia. Opóźnić ten stan rzeczy możemy poprzez stosowanie prawidłowych zasad utrzymania higieny jamy ustnej, które opierają się na kilku podstawowych krokach. Szczotkowanie i nitkowanie po każdym posiłku, używanie płynu do płukania i gumy bez cukry. Te elementy pozawalają nam przedłużyć zdrowie uzębienia. Wizyty kontrolne są równie potrzebne, ale przy naszej dbałości o zęby, ograniczają się zazwyczaj do standardowego przeglądu.

Protetyka ma wówczas zastosowanie tylko w krytycznych i nieprzewidywalnych sytuacjach, takich jak wybicie zęba, czy przy dbaniu o estetykę, kiedy to mamy możliwość założenia licówek i koron. Każdy z tych elementów ma duże znaczenie dla naszego komfortu. Gdy przyjdzie chwila, w której konieczne będzie wykonanie pełnej protezy uzębienia. Wówczas do wyboru mamy prywatne gabinety i placówki NFZ (info: Narodowy Fundusz Zdrowia). Każdy z nas powinien mieć świadomość, że Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje tylko najprostsze, najtańsze i najmniej trwałe protezy na rynku. Mowa tu oczywiście o protezach akrylowych. Biorąc pod uwagę, że nowe zęby muszą nam posłużyć prze kilka lat, mamy dwie możliwości. Pierwszą jest wymiana protez akrylowych, która konieczna jest po około 5 latach lub decyzja o wykonaniu wyższej jakości protezy w ramach prywatnej wizyty u lekarza. Dentysta w Gorzowie Wielkopolskim może zaoferować nam szeroką bazę protez, od szkieletowych przez akrylowe, aż po bez klamrowe (lista: dentysta Gorzów Wielkopolski). Każda z nich ma swoją specyfikę, którą poznać możemy w bezpośredniej interakcji z lekarzem, który jest przecież najlepszym źródłem wiedzy.
Pamiętajmy, że mamy wpływ na trwałość naszych naturalnych zębów, ważne jest by o nie dbać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>