Czego potrzebują nasze cebulki włosowe?

Nie od dziś wiadomo, że piękne włosy to wynik spójności wielu cech organizmu takich jak geny, rasa, płeć czy składniki odżywcze. To wszystko składa się na wygląd, zdrowie i w przypadku panów – czas, w którym będą gościć na głowie. Jak więc dbać o skórę głowy i cebulki włosowe, aby ograniczyć lub całkowicie wyeliminować ich wypadanie? Niezależnie od płci, nasze włosy swoją przyszłość mają zapisaną w genach. Oczywiście to jak o nie dbamy i z nimi postępujemy ma również ogromny wpływ, jednak nie decydujący. Radomskie kosmetyczki i fryzjerski podkreślają, że są osoby, które całe życie nie używają odżywek, drogich kosmetyków i generalnie myją włosy najtańszym szamponem i mają piękne, gęste włosy bez śladu wypadania. Inni zaś obchodzą się z nimi jak z jajkiem i dbają o nie jak tylko mogą, a w nagrodę spotyka ich łysina.

Wszystko zapisane jest genetycznie, nie mniej jednak są sposoby, które w pewien sposób mogą poprawić kondycję naszych włosów. Jednym z nich są zabiegi w radomskich salonach kosmetycznych np. mezoterapia igłowa lub bezigłowa. Są to skuteczne zabiegi, jednak zanim podejmie się tak profesjonalne środki należy najpierw spróbować domowych kuracji i suplementacji. Przede wszystkim musimy dostarczać organizmowi duże dawki cynku i witamin z grupy B. Cynk to bardzo ważny składnik włosów, który ubywa podczas wzmożonego wysiłku czy nawet sexu – wtedy tracimy go najwięcej. To jednak oznacza, że aby utrzymać piękne włosy należy zrezygnować z przyjemności? Nic z tych rzeczy – należy pamiętać o uzupełnianiu składników. Oczywiście nie należy przesadzać z dawkami suplementów. Nasz organizm przyswoi tyle ile mu potrzeba, a resztę wydali, dlatego też przysłowiowe faszerowanie się dla lepszego efektu jest naiwne. Warto również wzbogacić swoją dietę o herbaty ze skrzypu i pokrzywy. Taki wywar dobrze jest sobie zafundować raz lub dwa razy dziennie. Jeżeli chodzi o dbanie od zewnątrz to dobrze sprawdzają się maseczki z kawy lub szampony kofeinowe, których aktywne składniki pobudzają mikrokrążenie krwi w skórze głowy, a tym samym nasze cebulki są lepiej odżywione i dotlenione. To sprawia, że włosy są grubsze i mniej podatne na wypadanie. Oczywiście nie trzeba chyba wspominać o ograniczaniu nadmiernej stylizacji i przede wszystkim nadmiernego farbowania w krótkich odstępach czasu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>