Aromaterapia

Obecny tryb życia Polaków polega opiera się na ciągłym bieganiu i stresie. Różnimy się od narodów Europy zachodniej, próbując bezustannie ją dogonić poprawiając swoje warunki życia. Dlatego też pracujemy więcej niż powinniśmy, stresujemy się i nie mamy czasu dla siebie. Jak więc zrelaksować ciało i psychikę po ciężkim dniu pracy? Można skorzystać z zabiegów oferowanych przez warszawskie salony urody -> swiaturody.com. Jednym z nich jest właśnie aromaterapia.


Czym jest aromaterapia? Jak sama nazwa wskazuje – kuracja odmładzająca i relaksacyjna przeprowadzana za pomocą olejków eterycznych i zapachowych. Działają one jak swego rodzaju inhalator, wprowadzane są do układu oddechowego i całego organizmu. Jest to jedna z wiodących i najbardziej popularnych terapii w warszawskich salonach kosmetycznych.
Aromaterapia polega na kąpieli w wodzie o określonym zapachu i aromacie lub po prostu w przebywaniu w pokoju, gdzie rozprowadzony jest leczniczy i relaksacyjny aromat. Zarówno kąpiel jak i wdychanie „na sucho” ma świetne właściwości dla zdrowia – olejki rozgrzewają zabijają wszelkiego rodzaju bakterie i wirusy.

Powietrze – to dzięki niemu dostaje się do naszego organizmu najwięcej zanieczyszczeń. Jest to nośnik wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów i substancji szkodliwych. Tą samą drogą można jednak wprowadzić do organizmu substancje dobre dla zdrowia, które tworzone są na podstawie naturalnych olejków roślinnych, które udrażniają układ oddechowy i rozluźniają organizm.
Olejków jest bardzo dużo, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Działa on pobudzająco na układ immunologiczny, może nawet zmniejszać lub całkowicie likwidować bóle głowy lub stawów. Przede wszystkim jednak olejki eteryczne mają dobrze wpływać na samopoczucie i kondycje psychiczną. Wprawiają w dobry i błogi nastrój.

Duża popularnością w krakowskich salonach kosmetycznych cieszą się olejki miętowe. Mięte kojarzymy raczej jako preparat na trawienie. I dokładnie tak samo działa przy aromaterapii – pobudza perystaltykę i przynoszą ulgę w mdłościach czy bólu brzucha.
Olejki roślinne to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić kondycję ciała i umysłu. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może pozwolić na aromaterapię. Nie powinny korzystać z niej alergicy, osoby uczulone na któryś związek zapachowy lub osoby mające problemy z układem oddechowym. Może on wtedy go podrażnić i spowodować nawet stany zapalne, które później bardzo trudno jest wyleczyć.


One thought on “Aromaterapia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>